عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

تزریق عشق و محبت به زندگی

تزریق عشق و محبت به زندگی
تزریق عشق و محبت به زندگی
تزریق عشق و محبت به زندگی
تزریق عشق و محبت به زندگی

همسرداری مهارتی است که زوجین با شناخت خصوصیات اخلاقی یکدیگر مانند حساسیت‌ها، توانمندی‌ها و تفاوت‌های اخلاقی می‌توانند به نیازهای طرف مقابل پاسخ دهند، طوری که هر دو احساس رضایت خاطر نموده و به آرامش نسبی دست یابند و این موفقیت زمانی اتفاق می‌افتد که به کلیدهای برقراری ارتباط با همسر خود توجه کنید. در ادامه مطلب کلیدهای برقراری ارتباط صحیح را به بانوان ارائه می‌نماییم و امیدواریم با بکارگیری آنها حالاتی نظیر امنیت، آرامش، دوستی و صمیمیت متقابل در زندگی ‌زوجین برقرار شود.

سعی کنید جذاب باشید


زنانه رفتار کنید؛ با تمام دلسوزی‌ها، مهربانی‌ها و شفقت‌های مخصوص این جنس، مردها نمی‌خواهند که همسرشان با آنها رفتار مردانه‌ای داشته باشد. جذاب لباس بپوشید. اگر خانه‌دار هستید، تمام طول روز را با لباس خواب خود سپری نکنید. زیبا لبخند بزنید. به فکر تناسب اندام خود باشید تا برای فرزندان‌تان نیز مادر سالم‌تری باشید. حالت‌ها و عادات ناخوشایند را در خود از بین ببرید؛ مثلا خیلی بلند نخندید، بلند حرف نزنید مثل فیل راه نروید و آه و ناله نکنید.

موهای خود را شانه بزنید و هر روز چند بار این کار را انجام دهید.
جذاب به نظر برسید و از او دلربایی کنید. مواظب پوست خود باشید؛ به خصوص پوست صورت. صورت شما مرکز اصلی توجه است.

از همسرتان قدردانی کنید

به تمام حق و حقوق هم احترام بگذارید. وقتی همسرتان به خانه می‌آید، دوان دوان به استقبالش بروید، به او لبخند بزنید و به گرمی از او استقبال کنید. طوری رفتار کنید که او باور کند از نظر زیبایی، هوش و … مقبول و دلخواه شماست. اعتماد به نفس او را تقویت کنید. به او بگویید که بهترین همسر دنیاست. با خانواده‌اش ارتباط تلفنی برقرار کنید. با صداقت از او به خاطر اینکه شما را حمایت مالی می‌کند، تشکر کنید؛ هر چند که این کار وظیفه‌اش است. به خاطر داشته باشید که همسرتان نیز احساس دارد؛ بنابراین به احساساتش توجه کنید.


پختن غذاهای مورد علاقه‌اش را یاد بگیرید. همیشه او را مطمئن کنید که چیزی برای شام در خانه هست.
به سرگرمی‌های او علاقه نشان دهید. به همسرتان بگویید که چقدر دوستش دارید. بگذارید او بداند به خاطر زحماتی که می‌کشد، قدر دانش هستید. به این ترتیب او با روحیه بهتری به محل کارش می‌رود.

این کارها را انجام ندهید


به محض ورود همسرتان به خانه، با انواع مشکلات به استقبال او نروید. بگذارید کمی خستگی در کند. هرگز از او نپرسید به چه چیزی فکر می‌کند؟ از غرولند کردن، به خصوص نق زدن‌های بی‌دلیل خودداری کنید. راجع به همسرتان با هر کسی که برخورد می‌کنید، حرف نزنید. برای حل مشکلات و مسائل مربوط به زناشویی خود بهتر است از مشاور کمک بگیرید. هرگز به او نگویید «داری منو عصبانی می‌کنی» یا «این کارت اعصابم را خرد می‌کند.»


خشم، عصبانیت و ناراحتی خود را به شکل عملی نشان دهید، نه با کلام. اگر همسرتان در انجام کاری ناتوان‌تر از شماست و شما بسیار بهتر از او می‌توانید آن کار را انجام دهید، از انجام آن در کنار او خودداری کنید. سعی کنید به خاطر چیزهای کوچک و کم‌اهمیت عصبانی نشوید. هرگز از او پیش دوستان و نزدیکان‌تان بدگویی نکنید. روزی که آنها دیگر با شما موافق نباشند، بابت این مساله تاوان سنگینی پرداخت خواهید کرد. بدون همآهنگی با همسرتان

خانه را برای ساعت‌های طولانی ترک نکنید. وقتی که خواب آلوده و خسته است راجع به چیزهای بسیار مهم با او حرف نزنید. بحث‌های حقیقی را به زمان مناسب‌تری موکول کنید. سعی کنید بیش از حد به خرید نروید و بخشی از پول‌های‌تان را پس‌انداز کنید. اگر از روابط زناشویی خود با همسرتان راضی نیستید، این موضوع را با او در میان بگذارید. اجازه ندهید مسائل کوچک با گذشت زمان بزرگ‌تر، حادتر و لاینحل‌تر شوند. هرگز همسر خود را با سایر مردها و همسران دوستان خود مقایسه نکنید. این کار بسیار مخرب است و زندگی مشترک‌تان را ویران می‌کند.

منطقی و عاطفی باشید


خانه را تمیز نگاه دارید؛ دست‌‌کم در حدی که او انتظار دارد. گاهی اوقات کارهای بسیار ساده خانه را به او بدهید که انجام دهد و سپس به خاطر آن از او تشکر کنید. این کار او را تشویق می‌کند تا در انجام کارها و کمک به شما مصمم‌تر شود. وقتی که در حال صحبت راجع به موضوعی خسته‌کننده با شماست، به حرف‌هایش گوش دهید و یا

لااقل وانمود کنید که کاملا گوش می‌دهید. گاهی اوقات با پرسیدن یک سوال، علاقه خود را به شنیدن ادامه حرف‌هایش نشان دهید. اگر سرحال نباشد، به او فرصت دهید تا از لاک خود بیرون آید. به هنگام ناراحتی‌هایش به او امید بدهید. اگر عصبانی شد، بگذارید با فریاد کشیدن خود را خالی کند. وقتی که کاملا آرام گرفت، شما می‌توانید حرف‌های‌تان را به او بگویید. گاهی اوقات با دادن یک هدیه کوچک او را متعجب کنید. حتی اگر هدیه شما

چیزی باشد که او واقعا نیاز دارد. در روابط خصوصی‌تان اوقات خوشی را با او سپری کنید. گاهی اوقات یک بعدازظهر عاشقانه را بدون حضور بچه‌ها با او سپری کنید. اگر گاهی اوقات ناهار همسرتان را شما تهیه کرده و به او می‌دهید تا در محل کارش بخورد، می‌توانید یک پیغام عاشقانه یا یک بیت شعر زیبا نیز در کنارش بگذارید. اگر ناهار او را خودتان تهیه نمی‌کنید، چنین پیغامی را به شکلی دیگر به او برسانید؛ مثلا در جیب کت یا لباس یا در داشبورد ماشینش بگذارید. با مادر همسرتان نیز به اندازه مادر خودتان مهربان باشید.

به فکر شادی همسرتان باشید


اجازه دهید گاهی اوقات بدون احساس شرمندگی یا عذاب وجدان با دوستانش خوش‌ بگذارند؛ به خصوص اگر دوستانش مردان خوبی باشند. هر خواسته‌ای که از او دارید، بدون رودربایستی به او بگویید و صبر نکنید او خواسته‌های شما را حدس بزند. باید تمرین کنید روابط عاطفی خوبی با هم داشته باشید. با هم شوخی کنید. اگر ذاتا شوخ‌طبع نیستید، از برخی کتاب‌ها و اینترنت استفاده کنید و تعدادی جوک با مزه یاد بگیرید. از زمان عاقلانه استفاده کنید. اگر خانه‌دار هستید، سعی کنید همواره روابط اجتماعی و فعال خود را حفظ کنید. این کار باعث شادی شما می‌شود و این شادی به همسرتان نیز انتقال می‌یابد. تمام این کارها را بدون هیچ‌گونه انتظار


چشم‌داشتی انجام دهید تا از نتایج آن در زندگی بهره‌‌مند شوید. زن و شوهر باید بسیار منطقی و معقول راجع به آنچه دوست دارند و آنچه که دوست ندارند، راجع به خواسته‌هایشان و بسیاری چیزهای دیگر با هم صحبت کنند. طوری با او حرف نزنید که گویی نوکر و خدمتکار شماست! گاهی اوقات با همسرتان یک مسابقه بگذارید و طوری وانمود کنید که او پیروز است؛ حتی اگر حقیقتا هم این‌گونه نباشد. لباس‌هایش را مرتب بشویید و اتو کنید تا همیشه با طراوت و تمیز به نظر برسد. او را تشویق به انجام کارهای خوب کنید.

عجله نکنید و صبر داشته باشید


از خدا بخواهید که به شما قدرت بیشتری بدهد و پایه‌های عشق و زندگی‌تان را تقویت کند. از او بخواهید که احساس بین شما و همسرتان را روز به روز افزایش دهد. با آنچه که دارید، خوشبختی را حس کنید. هیچ‌کس و هیچ وضعیتی مطلق نیست. اگر در پی کمال هستید، باید صبور باشید. به خدا توکل کنید، خدا را دوست داشته باشید و رابطه خود را با خدا بهتر و عاشقانه‌تر کنید و به خاطر داشته باشید که خدا نیز شما را دوست دارد. وقتی خدا شما را دوست بدارد، تمام کائنات شما را دوست خواهند داشت. ناملایمات را صبورانه‌تر تحمل کنید و بی‌تابی نکنید. به نیازهای همسرتان توجه کنید. یکدندگی و لجبازی نکنید و بالاخره طوری رفتار کنید که گویی همسرتان یک سوپرمن واقعی است.
(1) تزریق عشق و محبت به زندگی - سی فارس
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(2) عشق
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(3) آموزش قانون جذب عشق - چگونه عشقم را
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(4) زمان مناسب ابراز عشق کی است زمان بیان
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(5) 3 مسکن قوی برای افزایش عشق و محبت در
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(6) مهر و محبت در میان اعضای خانواده
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(7) چگونه یک رابطه پر از عشق بسازیم
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(8) ღ ﺩﻭ ﺧﻂ ﻋﺸﻖ ღ - . میگن بوس ابراز علاقست
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی


(9) 10 ویژگی مهم مردانی که فقط تظاهر به
Image result for تزریق عشق و محبت به زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا