عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن

به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن
به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن
به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن
به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن

بشر بالذات قابلیت ترقى دارد،عشق به کمال در نهادش نهفته وبراى تکامل آفریده شده است، هر کس،در هر مقام و با هر شرائط و در هرسنى باشد،مى‏تواند به ترقیات خویش ادامه داده کاملتر گردد،انسان که‏براى هر گونه کمالى آماده است نباید هیچگاه به موجودیت‏خویش قناعت‏نموده هدف آفرینش را از دست‏بدهد،تا زنده است‏باید بکوشد تا کامل وکاملتر گردد.
هر انسانى خواهان ترقى است لیکن همه کس موفق نمى‏گردد.
همت‏بلند و کوشش فراوان لازم دارد،باید زمینه کار را فراهم ساخت وموانع را بر طرف نمود آنگاه کوشید تا به مقصد رسید،شخصیت مرد تاحدود زیادى به خواسته‏هاى همسرش بستگى دارد،زن مى‏تواند به پیشرفت‏و ترقى شوهرش کمک نموده او را در مسیر ترقى قرار دهد چنانکه مى‏تواند مانع ترقیاتش واقع گردد،هر چه بخواهد بدون شک همان است.

خانم محترم،در حدود شرائط و امکاناتى که برایتان موجود است،شخصیت‏بزرگتر و عالیترى را براى شوهرت در نظر بگیر و براى رسیدن‏به آن تشویقش کن،اگر میل دارد به تحصیلات خویش ادامه دهد یا به وسیله‏مطالعه و خواندن کتاب به معلوماتش بیفزاید نه تنها مخالفت نکن بلکه‏تشویق و تحسینش کن،برنامه زندگى را طورى مرتب کن که با کارهاى اومنافات نداشته باشد،سعى کن اسباب آسایش و راحتى او را فراهم سازى‏تا با فکر آزاد به ترقیات خویش ادامه دهد.
اگر سواد ندارد با خواهش و تمنا وادارش کن در کلاسهاى شبانه‏یا در خارج مدرسه به تحصیلات خویش ادامه دهد،اگر تحصیل کرده است‏تشویقش کن رشته علمى خودش را تعقیب کند،به وسیله مطالعه و خواندن‏کتابهاى مربوط به آن فن به معلومات خویش بیفزاید، اگر طبیب است‏وادارش کن در هر روز مقدارى از اوقاتش را به خواندن مجلات وکتابهاى پزشکى اختصاص بدهد،اگر دبیر یا آموزگار یا قاضى یا استاد یامهندس است از وى بخواه اوقات فراغت‏خویش را بخواندن کتابهاى‏مربوط به فن خودش یا کتابهاى علمى و اخلاقى و تاریخى بگذراند،و به‏طور خلاصه شوهر شما هر کس و در هر مقامى باشد،حتى کارگر و کاسب،براى ترقى و تکامل آمادگى دارد.

نگذارید از مسیرى که دستگاه آفرینش برایش پیش‏بینى کرده‏منحرف شود و از مطالعه و تکامل دست‏بردارد،به تحقیقات علمى وخواندن کتاب عادتش بدهید،نگذارید شخصیت او در یک حد معین‏متوقف بماند. اگر فرصت تهیه کتاب را ندارد شما مى‏توانید با مشورت او و سایردوستان این کار را بر عهده بگیرید،کتابهاى سودمند علمى و اخلاقى وتاریخى و دینى و بهداشتى و اقتصادى و ادبى را که بر طبق صلاح وسلیقه‏اش باشد تهیه نموده در اختیارش بگذارید،و بخواندن تشویقش‏کنید،خودتان نیز کتاب و مجله‏هاى سودمند را بخوانید.و در ضمن خواندن‏اگر به مطالبى برخورد کردید که براى شوهرتان نیز مفید است عین آن رایادداشت نموده در اختیارش قرار دهید.

این کار فوائد بیشمارى در بر دارد:
اولا اگر مدتى بدین برنامه ادامه بدهد شخص دانشمند و فاضلى‏خواهد شد که خودش سر بلند و تو به وجودش مفتخر خواهى شد.به‏علاوه،در رشته خودش یک نفر متخصص خواهد شد که هم خودش‏استفاده مى‏کند و هم منافع بیشمارى به اجتماع مى‏رساند.
ثانیا چون به نداى آفرینش لبیک گفته سرگرم مطالعه و تحقیق‏است کمتر اتفاق مى‏افتد که به ضعف اعصاب و بیمارى‏هاى روانى مبتلاگردد.
ثالثا چون در طریق ترقى قرار گرفته و به خواندن کتاب علاقه‏مندشود به خانه و زندگى دلبستگى پیدا مى‏کند،دنبال ولگردى نمى‏رود،به‏مراکز فساد و شب‏نشینى‏هاى زیان‏بخش قدم نمى‏گذارد،به دام تبهکاران واعتیادات خطرناک گرفتار نمی‏شود.(1) به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن
به پیشرفت شغلی شوهرت کمک کن


(2) شوهرم سر کار نمیره چیکار کنم
شوهرم سر کار نمیره چیکار کنم


(3) دارم از شوهرم جدا میشم ولی خیلی دوسش
دارم از شوهرم جدا میشم ولی خیلی دوسش دارم و دوست دارم زندگیم به حالت قبل برگرده - مشاوره 24


(4) آموزش شوهرداری-گام اول باعث پیشرفت
آموزش شوهرداری-گام اول باعث پیشرفت شوهرتان بشوید آموزش زندگی و عشق


(5) وقتی شوهرتان با شما قهر میکند چگونه
وقتی شوهرتان با شما قهر میکند چگونه رفتار کنید - مشاوره 24


(6) چطور پیدا کنی 1399
کار خوب و پردرآمد رو رایگان یاد بگیر چطور پیدا کنی 1399 فرانش


(7) شخصیت شناسی mbti
وبینار رایگان موفقیت فردی و شغلی با مهارت شخصیت شناسی mbti


(8) متن تبریک موفقیت شغلی به همسر جملات
متن تبریک موفقیت شغلی به همسر جملات زیبای احساسی برای پیشرفت در کار و شغل


(9) شوهرم برای ترک سیگار
مشاوره اعتیادچگونه به شوهرم برای ترک سیگار کمک کنم - مشاوره 24


(10) شوهرم سرکار نمیره شوهرم بیکاره چی کار
شوهرم سرکار نمیره شوهرم بیکاره چی کار کنم - رادیو عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =

دکمه بازگشت به بالا