عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به ازدواج ندارند

دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به ازدواج ندارند
دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به ازدواج ندارند
دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به ازدواج ندارند
دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به ازدواج ندارند؟
در یک آمارگیری جدید که در آن از 105 زن شرکت‌کننده درمورد تمایل به ازدواج سوال شده بود، نتیجه از این قرار بود:

45 درصد دوست داشتند ازدواج کنند

45 درصد دوست نداشتند ازدواج کنند

10 درصد تصمیمی در این رابطه نداشتند

45 درصدی که تمایلی به ازدواج نداشتند، دلایل خود را اینطور عنوان کرده بودند:

استقلال

این یکی از شایع‌ترین دلایل بود. به نظر می‌رسد این روزها خانم‌ها بیشتر از آزادی خود لذت می‌برند.یکی از شرکت‌کنندگان عنوان کرده بود که، «از وقتی که 12 سال پیش بیوه شدم، یاد گرفتم که برای اولین بار در زندگی‌ام مستقل باشم و واقعاً عاشق این استقلال هستم. واقعاً افتخار می‌کنم که می‌توانم از خودم مراقبت کنم. در ازدواجم فردی به شدت وابسته بودم.»یکی دیگر از آنها می‌گوید، «این روزها خانم‌ها هم کارهای زیادی دارند و نیاز به داشتن یک همراه مرد کمتر حس می‌شود.»شرکت‌کننده دیگری می‌گوید، «من نیازی ندارم که کسی از من مراقبت کند. من شغل و کار بسیار موفقی دارم، از خودم خانه، ماشین و خانواده دارم. از حریم شخصی، آزادی و استقلال فردی و مالی خودم لذت می‌برم.»

اوقات تنهایی

بعضی از زنان هم وقت گذراندن برای خودشان را یکی از دلایل عدم تمایل به ازدواج ذکر کردند.یکی از آنها می‌گوید، «من به هیچ عنوان دوست ندارم که عمرم را کنار فردی دیگر بگذرانم. از تنها بودن واقعاً لذت می‌برم. حتی وقتی دوست‌پسرم بیشتر از چند ساعت کنارم می‌ماند اذیت می‌شوم و دوست دارم تنها باشم.»

خانم دیگری می‌گوید، «من 23 سال پیش ازدواج کردم و اصلاً دوست ندارم به وضعیت سابقم برگردم. ازدواج خیلی آدم را محدود می‌کند. من از استقلال، فضای شخصی و آزادی خودم لذت می‌برم.»یکی دیگر از شرکت‌کننده‌ها می‌گوید، «من 11 سال است که مجرد هستم و بالاخره توانستم شخصیت خودم را پیدا کنم. واقعاً کاش شوهرم خیلی زودتر از آن من را ترک می‌کرد. من کارهای زیادی برای انجام دادن دارم و همیشه هم وقت کم می آورم. اینکه مجبور نیستم زن یا مادر کسی باشم و شخصیت مستقلی دارم خیلی خوب است.»فردی دیگر می‌گوید، «من بعنوان زنی که قبلاً ازدواج کرده باید بگویم که از تنهایی خودم لذت می‌برم و اصلاً علاقه‌ای به بر هم زدن آن ندارم. کاملاً احساس شادی و خوشبختی می‌کنم.»

ازدواج‌ های قبلی

تجربیات بد از ازدواج‌های قبلی یکی دیگر از دلایلی بود که خانم‌ها را از ازدواج دور می‌کرد.شرکت‌کننده‌ای می‌گوید، «دو ازدواج ناموفقی که قبلاً داشتم باعث شده است تصور کنم که ازدواج هیچ وجه مثبتی ندارد.» یکی دیگر از خانم‌ها عقیده دارد، «آدم عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود. از این گذشته اصلاً هم علاقه‌ای به مراقبت از بچه و شوهر ندارم.»زنان متاهلی که نظرات منفی درمورد ازدواج دارند هم بر دوستان مجردشان تاثیر می‌گذارند.یکی از شرکت‌کننده‌ها می‌گوید، «بیشتر دوستانم می‌گویند با ازدواج نکردن هیچ چیز را از دست نداده‌ام. آنها قبلاً این را امتحان کرده‌اند و اصلاً راضی نبوده‌اند.»

پول

مسائل مالی هم یکی دیگر از دلایلی بوده که باعث شده بعضی زن‌ها دست به ازدواج نزنند.یکی از شرکت‌کننده‌ها عنوان کرده بود که، «من هر ماه یک چک از بیمه شوهرم که فوت شده است دریافت می‌کنم و چه لزومی دارد که بخواهم دوباره ازدواج کنم؟»شرکت‌کننده دیگری گفته است، «اصلاً دوست ندارم مجبور به مراقبت از بچه و شوهر شوم و خودم می‌توانم از نظر مالی روی پای خودم بایستم.»خانم دیگری عقیده دارد، «چون بسیاری از زنان هم سن و سال من می‌توانند به اندازه کافی پول دربیاورند که هزینه‌های خود را تامین کنند، دیگر برای سر و کله زدن با مردها زیر یک سقف ریسک نمی‌کنند.


(1) چرا دخترها تمایل به ازدواج ندارند
چرا دخترها تمایل به ازدواج ندارند


(2) علت عدم تمایل برخی دختران به ازدواج
علت عدم تمایل برخی دختران به ازدواج


(3) دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به
دلیل اینکه چرا برخی دخترها تمایلی به ازدواج ندارند - فارس 98


(4) چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج ندارند
چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج ندارند


(5) چرا جوانان تمایلی به ازدواج ندارند و
چرا جوانان تمایلی به ازدواج ندارند و برعکس دلیل رواج ازدواج سفید چیست


(6) چرا تمایل دختران به ازدواج کمتر از قبل
چرا تمایل دختران به ازدواج کمتر از قبل شده است


(7) چرا برخی جوانان به ازدواج تمایل ندارند
چرا برخی جوانان به ازدواج تمایل ندارند خبرگزاری ایلنا


(8) چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج
چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج ندارند تجردگرایی و گدازههایش که تروخشک را با هم میسوزاند


(9) چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج
چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج ندارند پایگاه خبری جماران


(10) مهم ترین علل عدم تمایل پسران به ازدواج
مهم ترین علل عدم تمایل پسران به ازدواج چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا