آرایش صورتعمومیویژه

روح الله زم اعدام شد و عکس

روح الله زم اعدام شد و عکس
روح الله زم اعدام شد و عکس
روح الله زم اعدام شد و عکس

روح الله زم اعدام شد اجرای حکم اعدام روح الله زم شنبه 22 آذر 99

روح الله زم اعدام شد او مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز بود که خود را لیدر اغتشاشات در ایران می‌دانست، بامداد روز شنبه 22 آذر 99 دار مجازات آویخته شد.

روح‌الله زم فرزند محمدعلی با اسم مستعار نیما، متولد 5 مرداد 57 صادره از ری، متأهل، دارای دو فرزند، فوق دیپلم، مدیر کانال آمدنیوز، بازداشت و دارای یک سابقه کیفری، دارای وکیل به وکالت آقای دبیر دریابیگی و دارای پرونده شخصیت که بر اساس آن، مشارالیه دارای سلامت جسمی و روحی است.

اجرای حکم

روح الله زم که چند سالی است با راه اندازی کانال تلگرامی موسوم به آمد نیوز در خارج از مرزها به ابزاری در دست سرویس‌های جاسوسی و ضد انقلاب تبدیل شده بود و اقدام به نشر اخبار کذب علیه کشور می‌کرد توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد.

همه چیز درباره روح الله زم تا اعدام

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 22 مهر 1398 طی بیانیه‌ای با اعلام خبر عملیات دستگیری «روح الله زم» سرشبکه سایت ضد انقلاب موسوم به «آمد نیوز» طی عملیات پیچیده و حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه، بر شکست و جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه تاکید کرد.

سحرگاه امروز حکم اعدام «روح‌الله زم» مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز اجرا شد و وی به دار مجازات آویخته شد.

22 مهر 1398 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از گرفتار شدن «روح الله زم» سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب آمدنیوز در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری وی خبر داد.

جلسات دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات زم طی 6 جلسه به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی با حضور مستشار، وکیل مدافع زم و نماینده دادستان در اجرای مواد 352 و 353 قانون آیین دادرسی کیفری برگزار شد. نخستین جلسه دادگاه وی 21 بهمن 98 و ششمین و آخرین جلسه آن در تاریخ 20 خرداد 99 برگزار شد.

پرونده و اتهامات زم

اما اتهامات زم عبارت بود از «افساد فی الارض» در بازه زمانی سال 95 تا زمان دستگیری از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور؛ نشر اکاذیب به طور گسترده؛ معاونت در تخریب؛ معاونت در ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور؛ تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه

در ابتدای سال 97 تا زمان دستگیری؛ همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی در نیمه دوم اسفند ماه سال 96 تا زمان دستگیری؛ اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی؛ مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام؛ عضویت و همکاری با کانال معاند سحام با هدف بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور؛ مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار در دی ماه سال 96؛ مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه‌بندی‌شده با هدف برهم زدن امنیت کشور؛ مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده؛ توهین به مقدسات اسلام؛ تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی.


(1) حکم اعدام روحالله زم در دیوانعالی
حکم اعدام روحالله زم در دیوانعالی کشور تأیید شد- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim


(2) روح الله زم اعدام شد
روح الله زم اعدام شد


(3) روح الله زم اعدام شد اعتمادآنلاین
روح الله زم اعدام شد اعتمادآنلاین


(4) روح الله زم اعدام شد - همشهری آنلاین
روح الله زم اعدام شد - همشهری آنلاین


(5) روح الله زم اعدام شد
روح الله زم اعدام شد


(6) روح الله زم اعدام شد - ایسنا
روح الله زم اعدام شد - ایسنا


(7) حادثه 24 روح الله زم اعدام شد عکس
حادثه 24 روح الله زم اعدام شد عکس


(8) روحالله زم با پنهانکاری اعدام شد
روحالله زم با پنهانکاری اعدام شد رادیو زمانه


(9) اعدام روحالله زم
بیانیه 126 فعال سیاسی و مدنی در واکنش به اعدام روحالله زم اعدام و درفش دردی را درمان نمیکند ایران اینترنشنال


(10) همشهری آنلاین - روحالله زم از دستگیری
همشهری آنلاین - روحالله زم از دستگیری تا صدور حکم اعدام در 20 قاب ژستهای مدیر آمدنیوز در 6 دادگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نه =

دکمه بازگشت به بالا